מאה ימים להפיכה המשטרית – סיפור בנתונים, מספרים ועובדות

אין כמו ערב חג החירות כדי לעצור לרגע ולהסתכל על הנתונים והמספרים ולנסות להבין מה הם מספרים לנו על ההפיכה המשטרית – שלביה ותוצאותיה

100 ימים לקידום ההפיכה המשטרית - תמונת מצב

0
מיליארד ש״ח

הוצאו מחשבונות הבנקים בינואר 2023

0
מילואימניקים

חתמו על מכתבי התנגדות ואזהרה

9 Responses

 1. האם הוגשה עתירה ל בג”ץ לא רק נגד מינוי בנזגביר לשר הבטחון הלאומי, אלא, בנפרד
  לעצם ההחלטה על הקמת “משמר לאומי”, שנוגד כל הגיון וסבירות במדינה שיש לה צבא (שכולל את פיקוד העורף, ומגויס לכל משימה לאומית חריגה באופיה והיקפה בתוך המדינה), משטרה, משמר גבול, מגויסי צבא שמוצבים במשמר הגבול.
  בנוסף, לרשויות ממשלתיות שונות יש פקחים לעזור באכיפת חוקים ספצפיים כמו הגנת הסביבה או בטיחות בעבודה, אך אין להם סמכויות של שוטרים.
  יש מספיק נימוקים משפטיים, נימוקים של מבנה ניהולי, של שרשרת פיקוד, של אחריות וסמכות, נימוקים כלכליים, ואחרים כדי להראות שההחלטה אינה סבירה. ההחלטה מרושעת ומטורללת.
  ה “משמר לאומי” שממשלת נתניהו הנוכחית מקימה הוא שם מכובס למילציה דמוי-צבאית פרטית של אדם מסוים, מפלגה מסוימת, ואוסף ארגונים אנטי דמוקרטיים.
  הדרישה שאזרחי ישראל יממנו את מיליציית “המשמר הלאומי” דומה לדרישה של ארגון פשע לקורבנותיו לממן את מיליצית ה “חיילים” של אירגון הפשע.

  1. גם בממשלת בנט-לפיד רצו להקים משמר לאומי!
   מעניין אותי לדעת אם גם אז היית שואל את אותן שאלות או שזה בגלל רק לא ביבי?!

   1. משמר לאומי בכפיפות למשטרה לא משטרה פרטית לשימוש פוליטי בידי עבריין מורשע.
    יחי ההבדל הקטן

   2. משמר לאומי תחת האחריות של המוסדות הקיימים, ולא ישירות תחת שר בממשלה. יש לשים לב גם לקונטקסט – מדובר בשר קיצוני מאוד, שלא מתבייש להקליט שיחות סגורות עם המפכל. ואז גם לפרסם. אפס אמון, אפס אמינות, אפס ממלכתיות. באמת שהוא בושה

   3. יש בעיה בעצם הרעיון של הקמת גוף שיטור נוסף למשטר. הקיימת, אני חושב שאם יש בעיה בגוף כלשהו, צריך להבין איפה הבעיה ולתקן את אותו הגוף במקום להקים לו גוף חלופי, זה בדיוק כמו שהקימו את ”זכותי” שתעזור לאנשים למצות זכויות מול ביטוח לאומי, במקום להפוך את הביטוח הלאומי לגוף שירותי ויעיל…

 2. צודק בהחלט!! צריך להגיש עתירה לפסילת השליפה מן המותן של הנאשם בפלילים להבטיח מיליציה מיותרת ויקרה על חשבון צרכים חשובים ולהבטיח אצותה לגזען עם הרשעות שאינו מבין כלום בבטחון! מהלך נפשע וחסר כל הצדקה רק כדי להציל את החלק האחורי של הנאשם!

 3. הפיכה שלטונית לא יכולה ליפול על פי חוקים וכללים כביום רגיל.
  מדובר בפושעים שכבשו את הארץ. מדובר באויב מתוך הבית.

  כללי המשחק נשברו.

  ועל כן, העם חייב להילחם ולא להפגין.

  המטרה- להשיב את הריבון חזרה לעם.

  היעד- התבצרות על הכנסת, בג”ץ, אולפני הטלווזיה. הקמת עיר אוהלים בגבעת רם ירושלים ולא זזים משם עד יכול דבר.

  דרישה העם- להוציא לנבצרות לאלתר את הרודן הפסיכופת ויחד איתו לעצור את כל החיילים והמאפיה שבנה במשך כל השנים- אבחי מנדבליט, יהודה ויינשטיין, שי ניצן, רפי נווה, אבי חימי, רופא משפחת נתניהו.
  כאשר האנשים הללו ישבו תחת חקירת השב”כ אז כל שאר הפרשות ייחשפו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *